המעבדה עוסקת בחקר מערכת השלד-שריר של גוף האדם. המחקר מנסה לשלב בין היבטים אנטומים, ביומכניים וקליניים של המבנים והרקמות השונות במטרה להבין טוב יותר את תפקוד המבנים השונים. כמו כן, בחינת פתולוגיות שונות של מערכת שלד-שריר.

המחקר המתקיים במעבדה עוסק בעיקר באנטומיה ופתולוגיה של עמוד השדרה והאגן, באבחון וטיפול של כאבי גב תחתון והמחלות השונות בעמוד השדרה, אבחון וטיפול בבעיות אורתופדיות ובפציעות ספורט מגוונות.

הציוד במעבדה כולל מכשירי הדמיה כגון אולטרסאונד אבחנתי ועמדת פיענוח צילומי CT. השימוש באמצעי הדמיה מאפשר לחקור ולקשר בין והאנטומיה של גוף האדם, תפקוד המבנים השונים והממצאים הקליניים הרלוונטיים.

US Gali

 

מכשיר האולטרסאונד האבחנתי נותן תמונה בזמן אמת של רקמות רכות כדוגמת שריר, גיד ורצועה בזמן מנוחה ובזמן ביצוע תנועות. ניתן לראות את תפקוד הרקמה בנוסף לביצוע מדידות שונות כגון עובי ושטח חתך רוחב של המבנה אשר נותנים מדד לפעילותו. צילומי ה-CT נותנים תמונה בזמן מנוחה של המבנים כולל מבנה השלד כאשר ייחוד המערכת הוא מתן תמונה תלת- מימד של גוף האדם. ניתן לראות את האנטומיה של המבנים, לזהות פתלוגיות ולבצע מדידות של המבנים עצמם כגון רוחב ועובי חולייה, מרווח בין חולייתי, שטח חתך רוחב של שרירים בנוסף למדידות של מנח כגון זווית לורדוזה, זווית אגן.

 

US Gali 2 resized